FURNITURE / Chairs and Stools / Biografstol 12702332
nr 1270 2332
Biografstol
1926, Biografstol räddad efter rivningen av biograf Fågel Blå, som var i drift från 1926 till 1990-talets slut. Tillverkad vid NKs biografavdelning, arkitekt: Josef Östlihn, stains.
1926, Biografstol räddad efter rivningen av biograf Fågel Blå, som var i drift från 1926 till 1990-talets slut. Tillverkad vid NKs biografavdelning, arkitekt: Josef Östlihn
Condition: fläckar, slitage, skador
600
SEK 450
Monday August 26 2019
at 19:25:43
300 kr
350 kr
400 kr